>

+ پای گوشت پرتغالی (امپدانempadao )

همکار ناز و مهربون پرتغالی ام (که اینجا معرفی کردمش بهتون)بعد از اینکه از پرتغال برگشت تابستون برایم دو تا کتاب آشپزی آورده که غذاهای سنتی شون رو داره. بعضی هاش خیلی هیجان انگیز ه و بعضی هاش خیلی تخم مرغ داره. یه عالم غذاهای با ماهی داره که من خیلی دوست دارم نوبت برسه به اونها و امتحان کنمشون. ولی به عنوان اولین امتحان یه غذای آسون رو درست کردم که کم و بیش شبیه به پای چوپان ه. در ترجمه انگلیسی اسم این غذا رو نوشته پای گوشت و نوشته از استان Estremadura ه که لیسبون هم داخلش قرار داره.

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٦/٢۸
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آش جو فوری

سلام. امیدوارم که خوب باشین و انشالله که نماز و طاعت همگی مقبول باشه و از ماه رمضون تا اینجاش تا اونجایی که می تونستید استفاده کرده باشین. شب های قدر نزدیک ه، التماس دعای زیاد از همگی دارم. می گن دعا در حق غیر می گیره، پس همدیگر رو فراموش نکنیم.

حالا تو یه روزی از روزهای ماه رمضون، زبون روزه از سرکار می آیین،  تا افطار هم چیزی نمونده و خودتون (و/یا همسرگرامی ) هوس آش جو دارین واسه افطار،‌ حالا نه جو تو نیم ساعت می پزه نه نخود لوبیا‌ (با فرض اینکه زودپز هم نداریم) چه کار کنیم؟!! می خواهم همین رو بگم!. آش جو به شیوه ی تنبل خونه ای که با توجه به وقتی که آدم صرفش می کنه مزه اش از سر آدم هم زیاده!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٢:٠۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/٦/٦
    پيام هاي ديگران()   لینک