>

+ پاستل دو ناتا Pasteis de nata

گفته بودم یه همکار پرتغالی دارم‌،‌ همون دو سه روز اولی که رفتم سر کار ازش پرسیدم غذاهای پرتغالی و شیرینی های خاص و سنتی پرتغال چیه و خلاصه برایم توضیح داد. چون خودش اهل پورتو ه اول همه شــ ــراب پورتو رو گفت و Francesinha بخونید فرانسِزینیا. و گفت سسش فرمولش محرمانه است و کسی نمی دونه. بعدش شیرینی سنتی تخم مرغی اشون (که همین پاستل دو ناتا یا به طور خلاصه ناتا باشه) رو گفت که در اصل یه قنادی در لیسبون هست که می گن از قرن ١٨ تا حالا اون رو درست می کنه و همیشه یه صف طویلی از توریست ها جلوی درش هست،‌ که این شیرینی رو داغ داغ بخورند. اونم دستور اصلی اش مخفی اه و فقط تو اون قنادی اونجوری درست می شه ولی مشابه اش رو همه جای پرتغال میشه نسخه های دیگه اش رو پیدا کرد.

این همکارم از یه سایت پرتغالی یه دستوری بهم داد، و برایم ترجمه اش کرد به انگلیسی،‌و خودم هم کمی گشتم و یه چیزهای پیدا کردم و درست کردم. بعد بردمش واسه همکارم خورد و تأیید کرد به عنوان یه پرتغالی که مزه اش همون ه که باید باشه! شیرینی آسون و خوشمزه ایه ! و به نظر من گرمش یه چیز دیگه است!

 

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۸
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پاستا با گوشت و کرفس

من اصلاً کرفس دوست ندارم مگر نفهمم چه جوری دارم کرفس می خورم!! ولی گاهی دلم می خواد کرفس بخرم! خورشت کرفس و اینها هم اصلاً دوست ندارم.هر دفعه کرفس می خریم من همه اش به فکر اینم که یه بلایی سرشون بیارم که جدید و خوشمزه باشه. معمولاً ساقه های ریز و ظریفش رو تو سالاد می خوریم... ولی بقیه اش...

یکی اش میشه همین پاستایی که خواهید دید...

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٠۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٩/۱٠
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ نوع دیگر کیک پنیر شکلاتی با after eight

همون طوری که توی وبلاگ دیگرم توضیح دادم، خودم از این که بهتون سر نمی زنم و اینجا رو دیر به دیر آپ می کنم، خیلی ناراحتم. امیدوارم من رو ببخشید، مرسی که هنوز اینجا سر می زنید. و باز امیدوارم که برنامه ام مرتب تر بشه و روی غلطک زندگی بیفتم.

طبق معمول واسه کسایی که شیرینی دوست دارند و شکلات، یه کیک پنیر فوق العاده آسون. این نوع کیک پنیر، از نوع غیر پختنی ه . بنابراین باید در دسته کیک بستنی ها طبقه بندی بشه. و این دفعه برعکس اکثر کیک پنیر-بستنی ها پایه ی ژلاتینی نداره،‌ که به نظر من آسون ترش می کنه.

این کیک رو من چندین بار درست کردم، و همیشه خیلی ها دوست داشتند. آخرین بار دو هفته پیش توی مهمونی یکی از همکارهام درست کردم که از بیش از ١١ ملیت مختلف اونجا بودند و تقریباً همه خیلی خوششون اومد. (خواستم بگم اگه شیرینی خور هستین به امتحانش می ارزه).

 

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢
    پيام هاي ديگران()   لینک