>

+ لنگشیر هات پاتLancashire hotpot

واقعاً آدم هر قدر تلاش کنه تو مسافرت اونم از نوع ایرانش نمی شه به حد کافی به امور نت رسیدگی کنه. من خیلی فرصت می کردم فقط جواب کامنت ها رو اونم با تاخیر می دادم. که از این بابت عذرخواهی می کنم. ولی سفر واقعاً خوبی بود و خیلی خوش گذشت.

این غذایی که مونده بودم چه جور ترجمه اش کنم یه غذای انگلیسی- ایرلندی ه که من از شقایق جون یادگرفتمش به واسطه دوست ایرلندی اش. و البته به دلخواه کمی تغییرات دادم که پایین توضیح داده شده.

 

*: Lancashire نام منطقه ای است در شمالغرب انگلستان. (منبع)

**: hotpot غذایی است از گوشت گاو یا بره یا گوسفند که در ظرف دربسته می پزند. (منبع)

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٢
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ لازانیای لوله شده (لازانیای دلمه ای)

دوباره من اومدم ایران هی وقت نمی کنم بیام اینترنت بازی. دیگه عروسی خواهر آدمم که باشه که دیگه آدم اصلاً وقت نمی کنه سر فرصت بیاد.  ولی بین این کارها سعی می کنم یه فرصت کوچکی پیدا کنم و اینجا یه چیزکی بنویسم.

این غذا ه که می خوام بنویسم اینجا فکر می کنم از اون غذاهاس که ایتالیایی ها اگه ببینند موهاشونو بکنند!! مثل اینه که یه غیرایرانی کوفته دست به گردن رو با سس قارچ و پنیر درست کنه!! ولی خوب خیلی با گونه ایرانی لازانیا فرقی نمی کنه و من اولین بار عمه ام رو دیدم که اینجوری درست کردند. و نمی دونم ابتکار خودشون بوده یا واقعاً گونه ی ثبت شده ای از لازانیاست.

اماااا!! حسن هایی که این لازانیا داره راحت خورده شدنش هست و نرم بودنش. واسه کسانی که معتقدند لازانیا خشک ه و دوست ندارند من پیشنهاد می کنم حتماً  یک بار این مدلی امتحان کنند.

من خودم به خاطر خواص تنبل خونه ای م هی نشده بود این مدلی درست کنم و خواهر کوچکم هی درست می کرد  و می گفت اینجوری بپز. تا اینکه چند شب پیش ها به اتفاق پختیم.

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱٠
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ قایق موز (بنانا اسپلیت)banana split

بنانا اسپلیت یا بنانابوت*(banana split or banana boat) یکی از گزینه هایی بود که من تو کافی شاپ های تو ایران زیاد می خوردم. اینجا خیلی کافی شاپ نمی ریم به اون معنا!! به معنای خود اینجا هم کافی شاپ اصلاً معنی خوبی نمی ده. واسه اطلاعات عمومی بگم که تو هلند کافی شاپ به جایی گفته میشه که می شه ازش مواد مخدر خرید. چون اینجا با یه تبصره هایی توی مقدار، مواد مخدر آزاد هستش. خلاصه کسی که سراغ کافی شاپ می گیره اینجا معمولاً خیلی مثبت نیست!!

خوب واسه همین من اینجا قایق موز زیاد درست می کنم تو خونه،‌ چیز خاصی هم نیست،‌ ولی گفتم اینجا بنویسم که نوشته باشم!

 

* این قایق در واقع به ظرفش گفته می شه که تو منوی بعضی کافی شاپ ها تو ایران به همون اسم دسر رو می نامند. نمونه اش تا اونجایی که یادم ه کافی شاپ غروب روبروی پارک ملت تهران نبش سایه .

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱
    پيام هاي ديگران()   لینک