>

+ دل و دماغ

نمی دونم یه جورهایی یه سکوت تلخ دلم رو گرفته. دلم نمی خواد انگار چیزی بگم. عکس های غذاهایی که آپ نکردم روی هارد ه و من حوصله ندارم یه کلمه بنویسم. این چه خبرهایی ه آخه آدم ازایران می شنوه... کاش همه چی زودی خوب بشه... من خیلی ناراحتم. سعی می کنم به زودی بنویسم و اینجا این جوری درش تخته نباشه ولی یه کم به اوضاع اخبار وابسته است! به بزرگواری خودتون ببخشید

نویسنده : کویریات ; ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٢٥
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خوراک میگو زرین

اینقدر اخبار انتخابـ ـات وقت گیر و از اون بیشتر انرژی گیر است و آدم بایداز فکرش و ذهنش هزینه کنه که واقعاً من چند روز میشه که اصلاً صفحه مدیریت کاربر روباز نکردم. خیلی روزهای نفس گیری شده، من دیروز از وقتی صبحانه خوردیم تا ساعت ده شب پای لپ تاپ خبر می خوندم و اصلاً گرسنه ام نشدم. بیچاره پوآن!!! خلاصه همه رو گفتم که هم اگه سر نمی زنم و نظر نمی دم و هم اگه کم آپ می کنم خودم رو توجیه کرده باشم که البته می دونم بقیه هم دست کمی از من ندارند.

 

این غذا گونه تغییر یافته یه غذای خوب و خوشمزه هندی ه که چون تغییراتش زیاد بودمن تصمیم گرفتم فعلاً این رو بذارم تا بعداً اگه فرصتی شد اون غذای هندی رو به اسم خودش و با دستور اصلی اینجا خواهم گذاشت.

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خوراک ماهی فوری

وقتی آدم عجله داره و خیلی هم گرسنه است، معمولاً یه غذاهایی می پزه که اتفاقاً‌ خیلی می چسبه و خوشمزه میشه علاوه بر اینکه زود آماده میشه! هر کسی هر بار یه ابتکاری به خرج میده که این به محتویات یخچال و حس اون روز آدم برمیگرده.

اینم یه پیشنهاد واسه یه روزی که ماهی رو فوری آدم بخواد درست کنه.

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/۱۳
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ مرغ و برنج سرخ شده با ریحان تایلندی

سحر جون که قبلاً‌ عرض کرده بودم از خواننده های خوب اینجا هستند و کم و بیش معرف حضورتون هستند،‌ پیشنهاد یه غذا تایلندی دادند. من هم دقیقاً خودم مدتی بود تو فکر یه غذاهای آسیایی از جمله همین بودم. علتشم این بودکه یه دو تا مغازه ی چینی نزدیک های خونه ما هست،‌ یکی شون خیلی بوی بدی می ده و اون یکی نه! من تصمیم گرفته بودم برم مواد عجیب غریب این مغازه کم بو رو کشف کنم،‌ و دنبال بهانه می گشتم. که خلاصه این یه شروع خوب شد!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خورشت قیمه با سیب زمینی

اول از همه از همه و خودم معذرت می خوام. ۵ شنبه ای که گذشت روز عروج حضرت عیسی بود،‌ بعد بین التعطیلین هم تعطیل بود و خلاصه ۴ روز تعطیلی من هم وقتی تعطیل ه اصلاً وقت نمی کنم بیام درست و حسابی پای نت.

چندتا از آقایون خواننده وبلاگ گغته بودند غذاهای معمولی رو هم بذارم. من این دفعه از خانم ها که خودشون هزار برابر من این چیزها رو بهتر درست می کنند معذرت می خوام واسه کسایی که مثل خودم این جور غذاهارو کم درست می کنند این رو اینجا می نویسم. سعی می کنم آپ بعدی رو زود بذارم عوضش.

 

ولی حالا همین خورشت ساده که من فکر می کردم همه جا یک جور درست میشه، وقتی رفتم اهواز دیدم نه اهوازی ها جور دیگه ای می پزند. مثلاً به نظر پوآن می رسید که چرا تهرانی ها سیب زمینی قیمه رو سرخ می کنند. من هم می گفتم واااا مگه غیر از این میشه؟! یا مثلاً گوشت تو قیمه رو ما خیلی ریز می کنیم. خیلی ریزتر از قورمه سبزی،‌ ولی دیدم دیگران گوشت های بزرگ می ریزن... و تفاوت های دیگه... که دونستنش جالب ه!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۳/٥
    پيام هاي ديگران()   لینک