>

+ سوسیس دکمه ای

چند وقت پیش ها بود یکی از دوستان عزیزم واسم یه غذا پیشنهادی میل کرده بود که خیلی خوب بود و راست کار تنبل خونه !  همون موقع ها مصادف بود با کمک ماری عزیز واسه پیدا کردن خمیر هزارلا یا همون puff pastry خلاصه دیگه همه چی تکمیل بود که من این غذا رو درست کنم. یه غذای ساده واسه بچه ها که خودمم دوست داشتم و در واقع غذای انگشتی کوچک محسوب میشه.


...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳۱
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کوفته شوید باقالی

دلم می خواست توی سفر ایران چند تا غذای ایرونی درست کنم،‌ زیر نظر مامانی، که اینجا بذارم.  چند تا غذای جنوبی هم می خواستم از مامان پوآن یاد بگیرم،‌ولی خوب همیشه فرصت کمتراز اونی ه که آدم فکر می کنه.

ولی خوب کوفته شوید باقالی یکی از غذاهایی بود که این دفعه از مامانی یاد گرفتم. خودم با وجودی که خیلی کوفته ای نیستم دوستش دارم خصوصاً‌وقتی دستپخت مامانی باشه.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/٢٥
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کتلت گوشت

کتلت همون طوری که از اسمش پیداست غذای ایرانی نیست،  و فکر می کنم حدود ۵٠ ،‌۶٠ سال پیش باید به ایران اومده باشه و رواج پیدا کرده، من یادم می آد، بچه که بودم،‌ ساندویچ فروشی ها همیشه به جز سوسیس و کالباس،‌همیشه الویه و کتلت داشتند! ما هیچ وقت نمی خریدم چون بابایی بهترین کتلت رو تو خونه درست می کردند. کتلت های سربازی بابایی تو فامیل و دوستای ما معروف ه. کتلت های بابایی اینقدر انداره هم شکل همند که آدم فقط دلش می خواد نگاهشون کنه. مال من بخوبی مال بابایی نیست، ولی به یاد اون کتلت ها، اینم کتلت من:

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سفرم

من فکر می کردم توی سفر کلی غذای جنوبی یاد می گیرم آپ می کنم،‌ ولی نه اینترنت بود، و نه وسایل دیگه فراهم بود،‌ ایشالله فردا پس فردا آپ خواهم کرد. و به خاطر تاخیر در به روز رسانی معذرت می خوام.

نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۱۳
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ فوندوی پنیر

باز هم سال نو رو به همه عزیزان تبریک می گم و امیدوارم که این چند روز خیلی خوش گذشته باشه و یه شروع فوق العاده عالی بوده باشه واسه یه سال شاد و شیرین.

این دفعه هم قصدم معرفی فوندوهستش و یه فوندوی ساده رو توضیح خواهم داد، ان شالله که فرصت بشه و بعداً ها مدل های مختلف فوندو رو بذارم.

مدتهای مدید فوندو برای من اسم یه غذایی بود تو کتاب خاله رزا که می دونستم مامانی درست نمی کنند!خونده بودمش اونجا ولی هیچ موقع درست حسابی نفهمیده بودم چیه.

وقتی اومدم اینجا دیدم توی هلند خیلی رایج ه و خصوصاً‌ نزدیک های کریسمس. من هم وسوسه شدم و وسایلش رو خریدم واسه خودمون. و از همون موقع می خوام بنویسم و نشده...

 

فوندو به معنی آب شده، ذوب شده هست که از کلمه فرانسوی fondre مشتق شده به معنی آب شدن. یه غذای سنتی سویسی هستش به این صورت که یه دیگ چدنی رو روی چراغ روغنی یا الکی می گذارند و مایعی تویش در حال آرام جوشیدن هست (این مایع بسته به نوع فوندو متغیره) بعد افراد دور میز می نشینند و قطعه های کوچک غذا رو به چنگال هاشون می زنند،‌ و توی مایع جوشان فرو می کنند و بعد از مدت کوتاه در می آورند،‌با سس خاصی یا خالی می خورند.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۱/۳
    پيام هاي ديگران()   لینک