>

+ بهترین کیک دنیا verdens beste kake

بهترین کیک دنیا اسم یه کیک ه نروژیه که شاید نروژی ترین خوراکی دنیا باشه. به قول خودشون و خودم کیک ملی نروژ‌محسوب میشه و موجود بسیار خوشمزه ایست.

من یه دفعه از نروژ که رفتم ایران دستور این کیک رو که از دوست خوبم میترا خانم یادگرفته بودم بردم و تو ایران واسه اولین بار تنهایی درست کردم و خودم می دونستم که اصلاً به خوبی ماله میترا خانم نشده ولی همه اینقدر تعریف کردند و انگشت هاشونو با کیک خوردند و... خلاصه کار به جایی رسید که من هرجا می رفتم باید یه دونه از این کیک ها درست می کردم و با خودم می بردم. در مورد این کیک از پسرخاله جمله ای به یادگار مونده که می گوید:"‌این شیرینی نروژی یکی از راه های رسیدن به خداست!". خلاصه امتحان کنید و حالش رو ببرید.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٢٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ نوعی خوراک با مرغ و پوره سیب زمینی

می خواستم غذای خوبی درست کنم به مناسبت خوبی! ولی هم سرماخورده و بی حال بودم همینم که کم وقت داشتم. این غذا شبیه پای چوپان ممکنه بنظر برسه ولی از نظر مزه خیلی به اون بی ربطه! همه محتویات این غذا به طور شدیدی وابسته بوده به چیزهایی که ما اون روز تو خونه داشتیم و بدیهی است که میشه هر ماده ی خوشمزه ای تویش ریخت بدون اینکه هدف متزلزل بشه که همانا لذت بردن از یه غذای خوشمزه است در اسرع وقت!

 

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٢٤
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پودینگ گوشت

اولین غذایی که من تنهای تنها تو خونه مامانم اینها درست کردم پودینگ گوشت بود. تا قبلش با خواهرام سالاد الویه و سالاد ماکارونی و چیزهایی از این دست زیاد درست کرده بودم. ولی اینکه تنهایی غذای واقعی که گوشت هم داشته باشه پودینگ گوشت بود!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٢۱
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سوفله قارچ

اینم مثل سوفله های دیگه یه غذا واسه کنار غذاس تو مهمونی. یا یه شام ساده واسه خود آدم!

من خوشم می آد اگه آدم حوصله داشته باشه و کاسه های یک نفره که میشه گذاشت توی فر واسه مهمون ها تک نفری درست کنه بذاره کنار ه بشقاب. کوچولو کوچولو پف می کنند خوشگل ه تو سفره به نظر من!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خوراک لوبیا سبز

تو خونه ما این غذا یه غذای معمولی بود. روزهایی که مامانم کلی کار داشتند و نمی رسیدند زیاد رو غذا وقت بذارند خوراک لوبیا یه گزینه خوب بود.توی آرام پز میشه همه چی اش رو ریخت و رفت سر کار! واسه همین واسه آدم های شاغل چیز خوبیه!

من از بچگی لوبیا سبز رو گنده دوست نداشتم. ولی لوبیای این خوراک باید به اندازه ١.۵ تا ۲ سانتی خرد شده باشه. من ترجیح میدم خیلی ریز کنمش که نبینم!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٥
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ نوعی خوراک میگو

این غذا رو من از خودم درآوردم نمی دونم. چیز خاصی نیست البته! من میگو و سیخ داشتم می خواستم یه مدلی درستشون کنم!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٤
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ شنیتسل مرغ

یه بشقاب گنده یه مرغ پهن شده تو کل بشقاب که رویش لیمو ترش بریزی و بخوری.

تو رستوران های ایران همیشه اینجوری بود. یه شنیتسل های خیلی گنده.

مامان م قبل اینکه شنیتسل رو درست کنند معمولاً‌ مرغ رو نیم پز می کردند (در حد 15 دقیقه می پختند)خصوصاً‌موقعی که ران مرغ بود. راحت تر استخون هاش کشیده بشه. و یه جوری که یه استخونش هم بمانه مثل دسته واسش! ولی من هیچ موقع حوصله این کار رو ندارم و اصلاً‌ هیچ موقع ران مرغ رو شنیتسل نمی کنم و از اونجایی که اینجا تنبل خونه است و من تنبل این شنیتسل رو تو ٢٠ دقیقه درست می کنم!

توضیحات اضافی: شنیتسل به زبون آلمانی یعنی کتلت Cutlet! و به طور سنتی غذای اتریشی هستش.(منبع این حرفم: اینجا)

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱۳
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کیک پنیر ساده

کیک پنیر من رو در درجه اول یاد قنادی کاسکو توی تجریش می اندازه ! من هر موقع از اونجا رد می شدم یکی می خریدم و می خوردم و ۴ تا هم می خریدم تو جعبه که ان شالله برسم خونه بخورم! همیشه از همه مزه هاش می خریدم. وانیلی داشت و صورتی و شکلاتی.  یه مدل هم داشت که اصلاً موس شکلات بود. بعداً‌ها سالهای بعدش که همین اخیر ها باشه با بسکین رابینز و بستنی های خداش آشنا شدم منظورم سال ٨۵ ه. و از اونجا هم چندباری کیک پنیر خوردم و خوب بود. ولی دیگه درست درمون ایران نبودم که هر موقع هوس کردم بخورم.

کیک پنیر همون طوری که لابد تجربه کردید ٢ گونه متفاوت داره یکی که پخته میشه و بعد سرد میشه و گونه دیگه که باید عقلاً‌در دسته کیک بستنی ها قرار بگیره. گونه دوم معمولاً‌ یک عامل ژلاتنینی اعم از ژله لیمو یا برگ ژلاتین یا امثال اون داره.

کیک پنیری که الآن می خوام اینجا بنویسم باز هم از بنفشه خوبم دستورش رو گرفتم. و اینجوری که من دیدم این ور اون ور این اسمش کیک پنیر نیویورک هستش! چراش رو نمی دونم! این کیک از نوع کیک پنیر پختنی می باشد!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۳:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٠
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ بیف استروگانف

من خیلی بیف استروگانف دوست دارم. مامانم می گفتند غذای بی برکتی ه! و همیشه به عنوان غذای دوم و سوم و چهارم درست می کردند موقعی که مهمون داشتیم. ولی من همیشه فکر می کردم اگه به من باشه یه عالم درست می کنم که سیربشم!

یه خاطره دیگه هم دارم که دوستش می دارم. از اولین بارهای سالهای اول دوستیم با بنفشه بود یه روز رفتم خونه شون و نهار بیف استروگانف داشتند. مامان بنفشه همه چیز رو از قبل آماده کرده بودند و فقط ما سیب زمینی ها رو سرخ کردیم و دو نفری خوردیم ( بقیه سر کار بودند). و اون بیف استروگانف به من خیلی مزه داد! به یاد همه اون روزها و لحظه های خوبخیال باطل

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ تالیاتلی با گوجه فرنگی برشته شده

خوب از اسمش واضح ه که ایتالیایی ه. تالیاتلی یا همون tagliatelle یه جور پاستاس قیافه اش شبیه فتوچینی ه ولی نچخته اش گوله گوله است.

این غذا رو من از تبلیغ هایی که می اندازند تو خونه مون پیدا کردم. درست کردم و خوب بود!

من مختصر تغییراتی تویش دادم که توی طرزتهیه توضیح می دم.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۸
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ املت کرفس

من خورشت کرفس دوست ندارم. از کرفسی که معلوم باشه جایی خوشم نمی آد. همیشه به مامانم می گفتم نمیشه تو خورشت کرفس کرفس نریخت یا اگه می ریزید چرخش کنید. مامانم می گفتند نمیشه.

املت کرفس رو از خودم درآوردم که یه چیزی بشه با کرفس که کرفسش معلوم نباشه!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خورشت هویج

من این غذا رو از بنفشه خوبم یاد گرفتم. یه شب از شب های ماه رمضون گذشته.

فکر می کنم اصلیت غذا ماله آذربایجان باشه (آذربایجان ایران). من هیچ وقت ندیده بودم مامانم درست کنند. ولی خورشت خوب و خوشمزه ایه واسه کسایی هم که مثل من غذاهای یه ذره شیرین دوست دارند خیلی هم عالی ه!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آش انار

یه شعری بود تو آمادگی بهمون یاد داده بودند که اینجوری شروع می شد:

"یه روز مامان جون ناهار

پخته بود آش انار!

دلم رفته بود براش

رفتم سر دیگ آش..."

من روزی که این شعرو یادمون دادند اومدم تو خونه خوردم و فکر کنم چند روز بعدش اولین باری بود که مامانم آش انار درست کردند! و بعد یه آش معمولی شد تو خونه ما. و مامانم دیگه همیشه اینجوری درست می کردند!

 

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٠:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۳
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کیک با خامه و موز

هدفم از این پست بیشتر چیزهایی ه که به زحمت واسه تزیین کیک یاد گرفتم! کیک هایی که آدم تو خونه می پزه همیشه از بیرون کلی خوشمزه تر میشه (یا حداقل بیشتر وقت ها) ولی قیافه اش مثل ماله قنادی ها نمیشد! من کلی وردست یه قنادهایی وایسادم و دیدم چی کار می کنند تا فهمیدم چه جوری خامه صاف صاف میشه. این پست واسه اینه که اینها رو بگم

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٢
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کیک ساده اسفنجی

من هم مثل خیلی ها اولین کیکی که تو زندگی ام پختم کیک ساده اسفنجی یا به قول نروژی ها نان شکری بود. الآن خوب این رو اصلاً نمی گم کیک. در واقع کیک ساده اسفنجی پایه خیلی از کیک های خامه دار (کیک تر) است و تفاوت این همه جور مختلف کیک فقط توی موادی است که لای کیک می ریزن و بیشتر کیک های تولد و عروسی و ... کیک ساده اسفنجی ه. اینجاها این کیک ها آماده و بریده شده هست می شه آدم از سوپر مارکت بخره و خودش تزیین کنه. ولی خوب لذت پختنش رو من از خودم بیشتر وقت ها نمی گیرم.

کیک ساده اسفنجی حتماً‌ حتماً‌نیاز به همزن داره والا خیلی سخته سفیده تخم مرغ رو سفید کردن! این تجربه ایه که من در در عنفوان کودکی کسب کردم و کیک ها لاستیکی می شد اصلاً‌ اسفنجی نمیشد و بیشتر مزه ی خاگینه می داد.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٢
    پيام هاي ديگران()   لینک