>

+ ماهی آزاد با سس چیلی

ماهی آزاد یا Salmon به نظر من یکی از خوشمزه ترین گونه های ماهی است که بهترینش به نظرم گونه نروژی اشه. نروژی ها به اش می گن Laks و گوشتش نارنجی رنگ ه و بسیار لذید.

من خامش رو خوردم و دوست دارم. ولی خوب پخته اش هم خوبه سرخ کرده اش هم خوبه! کلاً خوبه!

این غذایی که اینجا می خوام بذارم در واقع حق بود که تو دسته غذاهای فوری می ذاشتمش چون واقعاً پختنش اصلاً وقتی نمی گیره مثلاً نیم ساعت! اما خوب تیپش به غذای فوری نمی آد!

!!: نکته ماهی آزادی که من اینجا داشتم نروژی نبود!‌نمی دونم کجایی بود ولی خلاصه گوشتش لطیف و ترد تره. من از هلند خریدم!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۳٠
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ وافل نروژی معمولی

وافل یه جور شیرینی یا بعضی اوقات چیزی بین کیک شیرینی و بیسکوییت ه که من خیلی مدل های متنوعی ازش دیدم. و بیشتر جاها یه جور سنتی ش رو دارن !

من از بین وافل هایی که تا حالا خوردم واقعاً‌ وافل نروژی رو به بقیه ترجیح می دم و در مقام های بعدی به ترتیب هلندی، بلژیکی ،‌ سوئدی (با بستنی) ،‌ و نوع دیگر وافل بلژیکی (معروف به وافل بروکسل) و آخر همه هم وافل امریکایی قرار دارند.

من کلاً‌ وافل رو با مربا ترجیح می دم. بعد با توت های گرم و بستنی!‌ و خلاصه... اینجا هم سعی می کنم اونهایی که میشه درست کرد رو درست کنم و دستورش رو بذارم. این وافلی که اینجا می خوام بذارم وافل معمولی و متداول نروژی ه. و البته وافل سنتی شون محسوب نمیشه!‌ من این نوع رو ترجیح می دم.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ غذای نگار (خوراک مرغ و چیپس)

از خواهرکمان خبر رسید که دوستش غذایی پخته که خوشمزه بوده! من هم خوشحال و معطل که غذای جدیدی از سمتی برسه و من از خودم تویش تغییرات بدم و بپزمش!

اما این دفعه تغییرات خیلی زیاد بود!شاید اصل قضیه تغییرکرده باشه! بهرحال این دستوری که توی ادامه مطلب می آد چیزی ه که خودم درست کردم. سعی می کنم چیزهایی که نگار هم تو غذا می ریزه تو دستور بگم که در واقع یک تیر و دو نشون بشه!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٧:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢۸
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خمیر پیتزا

این خمیری که اینجا می خوام بنویسم یه جور از هزار جور خمیر پیتزاهایی ه که تاحالا درست کردم و خوب خیلی از مدل ها هم واقعاً خوب بوده و جواب داده... ولی خوب این رو من خیلی امتحان کردم و خوب بوده همیشه.

اینم از میتراخانم تو نروژ یاد گرفته بودم

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٦
تگ ها: خمیرها
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کالزونه موزارلا

کالزونه یا به قولی پیتزای بسته خیلی آسون ه و خوب هر چی رو پیتزا داره می شه تو کالزونه هم ریخت. اینجا کالزونه موزارلا رو می خوام بنویسم به یاد همه کالزونه های موزارلای مغازه bit توی ایستگاه قطار (اسلو اس! ) که به خاطر بوی خوب نونش هر دفعه دلم می خواست و می خریدم!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سوفله سبزیجات

من مطمئنم که یه سوفله سبزیجاتی تو دنیا موجوده و احتمال قوی فرانسوی ه مثل همه سوفله ها! ولی وقتی من بخوام هر چی تو خونه داریم بریزم تو غذا یه چیزی مثل این میشه:

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢۳
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کلوچه یه شیلینگی! Skillingsboller

این یه جور نون یا نون شیرمال یا کلوچه یا هر چی شما اسمش رو می ذارید هستش که باز از برکات سالهای زندگی در نروژ من می باشد!

توی نروژ مدل های مختلف Boller وجود داره و شیلینگ بُلر یکی از اینهاس. صبح ها موقعی که مردم می روند سر کار یا مدرسه بلیط فروشی ها و سوپرمارکت ها این نان رو که تقریباً شبیه یک نوع نون شیرمال است دارند و مردم معمولاً همراه قهوه می گیرند و تو قطار و مترو و... می خورند تا برسند سر کار! این البته چیزی است که من تو اسلو دیدم.

البته اسم این کلوچه علی الظاهر از قدیم ندیم رویش مونده والا الآن هیچ هم یه شیلینگ نیست حدود ده تا بیست کرون ه  بستگی داره از کجا بخرین!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٢
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ ژله با میوه و سس

من توی نروژ دیدم معمولاً پودینگ شکلات و ژله رو با سس وانیلی سرو می کنند مثلاً اگر توی کاسه و تک نفره باشه ژله روی هر ظرف حدود 1 سانتی متر سس وانیلی می ریزند. و اگر در مهمانی باشه روی ژله مقداری سس می دهند و توی سس خوری مقدار بیشتری سس می ریزند تا هرکس به اندازه دلخواه روی ژله خودش سس بریزد. نمی دونم جاهای دیگه هم این متداول هست یا نه.
من اینجا بیشتر هدفم دستور درست کردن سس وانیلی بوده وگرنه ژله رو کم و بیش همه بلدیم! من خیلی وقته ندیدم کسی خودش ژله درست کنه با آب میوه و ژلاتین. با این قوطی ها ی پودر ژله آماده هم که دیگه کاری نداره!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٢
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ رولت شکلاتی با کرم موز

من هیچ موقع جرأت رولت درست کردن نداشتم! همیشه فکر می کردم رولت سخته و درست کردنش کار هر کسی نیست!‌ ولی باز هم خونه دوست خوبم توی نروژ میترا خانم که همه چیز رو درست کردنش رو راحت می کردند و ترس من رو تو خیلی از غذا ها از بین بردند دیدم اصلاً‌هم سخت نیست و میشه طرفش رفت!

البته من خودم کلاً‌ کیک و شیرینی خشک بیشتر دوست دارم‌!‌ولی می دونم واسه خیلی ها این طوری نیست!‌ و این رولت هم یکی از خوشمزه ترین شیرینی های تری است که میشه درست کردچشمک

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٤:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/٢٢
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ نوعی غذا با قارچ

قارچهای خوشگل گنده خریده بودیم و منم هوس ابتکاری غذا سر هم کردن کرده بودم! واسه همین این چیزی که می بینید رو پختم! پوآن کلی دوست داشت و خورد و به اش گفت دلمه قارچ که خوب خیلی اسم خوب و با مسمایی هستش!

نکته:‌من بعداً‌ها توی وبلاگ روی میز آشپزخانه اینجاش دیدم همچین غذایی رو ولی تا قبل از این که خودم درست کنم نه جایی دیده بودم نه شنیده بودم! البته دلمه قارچ من خیلی هم شبیه ماله ایشون نیست! ولی خوب در ساختار کلی شبیه اند!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خورشت مرغ ترش با آب پرتقال (مرغ ترش خاله خانم)

با عرض ارادت به خاله خانم و مطبخ خوبش! من این خورشت رو از اینجا دیدم وقتی کلی کم آورده بودم که دیگه چی درست کنم! توضیح اینکه شب قدر بود در اولین ماه رمضون زندگی مشترک. و چون من تا الآن که ٣ ماه زندگانی مشترک داریم با پوآن خان! غذای تکراری ندادم به همسر می خواستم یه چیز جدیدی بپزم و کلی از این خورشت خوشحال و مسرور شدم! و بیدار موندم در حین آشپزی احیا هم گرفتم!

اما چون همه مواد رو نداشتیم تو خونه باید به مایحتوی البیت توجه می کردم و چیزی می پخیدم که بشه سحری !‌واسه همین تغییرات مختصری در دستور خاله خانم دادم! ولی به نظر خودم و پوآن خیلی خوشمزه بود و به طور بی ربطی مزه ملس فسنجون می داد!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
تگ ها: پلو - خورشت
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ فلفل پلو

یه باری اونوقت ها که نروژ بودم خاله ام گفت می خواد فلفل پلو درست کنه من یادمه که تویش فلفل دلمه ای داشت ولی اصلاً یادم نیست دیگه چی داشت تویش. کاری که من کردم اینجا اینکه از خودم یه چیزی در آوردم. توی اینترنت هم خیلی گشتم دنبال همچین چیزی ولی پیدا نکردم. فلفل پلوهایی که دیدم اکثراً با دونه فلفل سیاه بود.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ مرصع پلو

مرصع پلو یه غذای مجلسی محسوب می شه و من مدل های مختلفی دیدم که سرو کنندو تزیین کنند. من این چیزی که پایین توضیح می دم مدلی است که خودم ترجیح می دهم!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ حلیم بادمجان

من اصلاً‌بادمجون دوست ندارم و لب نمی زنم ولی این حساب کشک بادمجون و حلیم بادمجون جداست واقعاً! از قضا پوآن هم بادمجون بخور نیست! ولی یه روز با یه حسرتی تو گفت کی میشه بریم ایران رو زمین بشینیم یه کشک بادمجون بخوریم! و این من رو برآن داشت که اینجا بادمجون بخرم و درست کنم! و خلاصه چون روزی که مهمون داشتیم خواستم درست کنم واسه اینکه یه نمه مجلسی تر باشه به جای کشک بادمجون حلیم بادمجون پزیدیم!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ لوبیا پلو با لوبیا چشم بلبلی

من بچه که بودم غذاهای مورد علاقه ام عدس پلو بود و همین غذایی که می خوام الآن اینجا بنویسمش! این دو تا غذا رو وقتی داغ داغ بودند من کلی شکر می ریختم روش و شکرش رویش آب میشد و هر قاشق غذامو کلی با ذوق طعم شکر آب شده اش می خوردم و حال می کردم! هنوز همین کار و می کنم! چه با کشمش و خرما چه بدون اونها من با شکر می خورم.

پوآن می گه تو اهواز به این پلو شوید می زنند. اون به نظرم می شه شوید پلو با لوبیا!‌دیگه این نیست!‌منم نمی تونم تصور کنم اونو با شکر بخورم ولی این ورژنی ه که مامانی درست می کردند نمی دونم تهرانی ه یا؟!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ باقالی پلو

اگه تو ایران هستین که هیچی همیشه آدم تو فریزرش پر از شوید و باقالی سبزه . و بهتر از اون تازه اش هم گیر می آد. ولی خوب اگه اینها رو در دسترس ندارین بازم میشه باقالی پلو خورد. با باقالی زرد که جز حبوبات هستش و شوید خشک میشه باقالی پلو درست کرد.

باقالی پلو رو معمولاً‌با مرغ یا گوشت سرو می کنند.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ عدسی ملایری

من توی تهران هر چی عدسی دیدم فقط عدس بوده با آبلیمو و گلپر چیز زیادی تویش ندیدم. بعضی ها گوجه فرنگی یا آب گوجه فرنگی یا رب هم می زنند که کمی قرمز رنگ عدسی شون. ولی توی ملایر عدسی غذای کامل تری است. و این عدسی که من اینجا می نویسم چیزی است که دیدم ملایری ها این جوری درست می کنند

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آش شله قلمکار

ماه رمضون هر سال عمو اینهای ما از طبقه بالا وسمون آش شله قلمکار می آوردند از اون آشها تند و تیز و کلی کش می آمد و گوشه قاشق آدم گوشت جمع می شد پر و پیمون. ما ماه رمضون امسال واسه اینکه بی آش شله قلمکار نمونیم من این آش و از اینجا دستورش رو دیدم و با کمک های تلفنی مامانی و ... خلاصه درست شد ولی واقعاً‌ سخت نیست. من به هرحال از مامانی و خاله خانم کمال تشکر رو دارم!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خورشت آلو اسفناج

شاید بتونم بگم ما بیش از ١٠ تا ماه رمضون روز اول سحری این غذا رو داشتیم. به چند دلیل:

همه دوست داشتیم

همه فکر می کردیم سحری خوبی ه و راحت خورده می شه

همه می گفتیم اگه اینو بخوریم تشنه مون نمیشه به عبارتی آب نمی کشه!

این غذا تنها خورشت سبزیِ که من می خورم !

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کلم پلوی شیرازی

من خیلی کلم پلو دوست دارم. خیلی آدم ها که کلم پلو دوست ندارند همیشه خیلی به تعجب به من میگفتند چه جوری دوست داری خیلی بودی بدی داره! من هم همیشه زودی می پرسیدم ماله شما چه رنگی ه؟ قرمز؟ یا سبز! چون کلم پلویی که مامانم درست می کرد از بابام یادگرفته بود و بابام هم در زمان مجردی در شیراز یا گرفته بود و واقعاً‌خوشمزه اس و اصلاً‌بودی بد نمی ده!

 

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ کوفته شامی ترش

این غذا رو فکر می کنم شبکه تهران به خانه برمیگردیم یاد داده ولی من از خاله ام شنیدم و درست کردم!

عکس هم نگرفتم ازش!

حالا عکس رو هم اضافه می کنم!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ هویج پلو با مرغ

این غذا تو خونه ما چیز روتینی نبود یعنی مامانم خودشون خیلی درست نمی کردند شایدم اصلاً درست نمی کردند یادم می یاد سوم راهنمایی بودم یه دفعه رفته بودم خونه یکی از دوستهام مامانش هویج پلو درست کرده بودند و خیلی به من مزه داد! این هویج پلو هم به یاد دوست خوبم و خانواده مهربونش!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
تگ ها: پلو - خورشت
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آش آلو

واسه روزهای سرد زمستون یه آش ساده و داغ و خوشمزه.

آش ها تو خونه ما دو دسته بودند. آش های مامانم اینها و آش های بابام اینها! بابام اینها که مال غرب ایران هستند یه عالم آش های متنوع دارند که من هم خیلی دوست داشتم بعضی ها شو ولی آش آلو از جمله آشهای مامانم اینها س!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سوپ جو

من معتقدم توی سوپ جو و کلاً توی سوپ ها هرچی آدم تو خونه داره بریزه خوشمزه می شه. من سوپ هارو کم آبلیمو سفت و کم نمک دوست دارم!‌ولی همه اینها به ذائقه خود آدم بستگی داره!

سوپ جو یه سوپ خوب و لعاب دار و خوشمزه که بهترینش رو مامانی خودم درست می کنه!‌ حالا اینم نسخه دستپخت خودم!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ آش رشته

آش رشته که دیگه توضیح نمی خواد ! آش خوشمزه و همه کس پسند که من هم که خیلی آشی نیستم دوست می دارم!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ لوبیا پلو

همه فکر کنم لوبیا پلو زیاد خوردن و دیدن! به نظر من هم یه غذای خیلی عادی و روزمره می آد... ولی همیشه با یاد خاله خوبم که وقتی کلاس سوم بودم فوت کردند همراه بوده. لوبیا پلو های اون خاله ام واسه همه معروف بود. خونه خاله ام با همه مهربونی هاش بیسکوییت و چایی شیرین و ... فکر کنم آخرین شامی که خونه اون خاله ام خوردیم و خاله بود لوبیا پلو بود... خدا بیامرزدتش که یادش واسه ما همیشه زنده اس!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٩
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی انواع زیادی داره معمولاً شیرینی نارگیلی ها زود خشک می شوند و می سوزند. این مدل رو من باز مثل نروژی ها درست می کنم و تا کل عید نرم می مانه! البته اگه چیزی ازش بمونه!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ شیرینی گردویی

واسه عید شیرینی های کوچیک سبک خیلی خوب و لازمند. این شیرینی و شیرینی نارگیلی که توی پست بعد می گم خیلی واسه عید خوبند زود و آسون هم درست می شوند! بازم از میترا خانم دوست خوبم توی نروژ یاد گرفتم!

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ شیرینی کشمشی

من عاشق شیرینی کشمشی بودم و هستم.

خاطره ای که دارم اینه که ٣ ساله بودم مهرماه سال ۶۵ پسر عمه ام بدنیا اومده بود و مامانم اینها می خواستند بروند دیدن عمه ام بیمارستان. و طبق معمول تو بیمارستان بچه راه نمی دادند. مامانم می خواستند به هر ترفندی من رو راضی کنم که دنبالشون نرم. گفتند اگه بمونی خونه واست یه جایزه ای خوبی می خرم! من به ذوق جایزه موندم خونه. و وقتی مامانم اینها برگشتند یه جعبه کوچیک شیرینی کشمشی خریده بودند. فکر کنم اولین جعبه شیرینی بود که تو عمرم کادو گرفتم!‌فکر می کردم همه اش ماله خودمه و به هیچ کس نباید بدم. یادمه کلی اش رو یه روزه خوردم و دو تا دونه آخرش رو یه جایی قایم کردم و ذخیره کردم هر روز یه گاز کوچیک ازش می زدم که تموم نشه!

دستور آسون این شیرینی رو از میترا خانم دوست خوبم توی نروژ یاد گرفتم و یه عالم بار درست کردم و تنهایی خوردم! عالیه!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ موشکوفی

این یه جور دسر چیزی شبیه مسقطی یا فرنی یا بین این ها که در غرب ایران بیشتر می خورند مثلاً ملایر و بروجردو....من از بابام یاد گرفتم که ملایری هستند. توی ماه رمضون هم معمولاً این دسر رو درست می کنند.

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٧
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سوپ پیاز فرانسوی

من این سوپ رو توی این سفر پاریس مون دیدم و یاد گرفتم به یاد لحظه های این مسافرت خوب این دستور رو اینجا می ذارم:

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پتاژ کاهو

یه دفعه حدودهای سال ٧١-٧٢ تلویزیون شبکه دو این پتاژ رو یاد داد و من و خواهر کوچیکم تصمیم گرفتیم درست کنیم. اون موقع خیلی کوچولوتر از اونی بودیم که مامانی بده واسه مهمونی ها ما یه غذا رو درست کنیم. ولی مامانی اولین بار این کار رو کرد و یادم می آد حدود ١۵ -١۶ تا مهمون داشتیم مامانی گفت بیاین این چیزی که یاد گرفتین رو درست کنید!‌ ما این پتاژ کاهو رو درست کردیم و همه کلی تعریف کردند و ما هم کلی اعتماد به نفس پیدا کردیم و این پتاژ‌تو خانواده ما به اسم ما ثبت شد!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ قارچ پلو

من این غذا رو از اینجا یاد گرفتم حالا توضیحش مدل خودم:

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پای کلم بروکلی

این غذا رو من از اینجا دیدم. یه تغییراتی تویش دادم و درست کردم

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ پای چوپان (پای روستایی)

این پای چوپان یا پای روستایی cottage pie  یا Shepherd's Pie یه غذای انگلیسی است. من ایده این غذا رو از اینجا گرفتم ولی به تغییراتی دادم. اون روزی هم که درست کردم به علت گرسنگی شدید زبان وقت نشد ازش عکس بگیرم به محض اینکه دفعه دوم درست کنم عکس دار خواهد شد!

خوب حالا وقت آن رسیده که عکس های این جا رو بذارم!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ سوفله پنیر

توی کتاب فرانسه ما یه درسی بود که سوفله پنیر رو نوشته بود اون درسی که باید مقدار ها رو یاد می گرفتیم و اینها و خلاصه همین کافی بود که من سرکلاس گرسنه ام بشه و بیام خونه بپزم ببینم چی چی هست!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱٦
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ شویدی

بابایی یه خاطراتی دارند از این غذا که واسه ما هیجان انگیزترش می کرد. یه غذایی در حد نیمرو سریع و آسون! و خوشمزه تر

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱۳
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ گراتن ماهی با ماکارونی

حکایت این غذا ماهی خور کردن کسایی بود که ماهی دوست ندارند!چشمک خودم از خودم درست کردم و هیچ موقع جایی ندیدم دستورش رو. ولی فکر می کنم چیز موجودیه و اختراعی نیست. و کلاً از اونجایی که گراتن ها ماله فرانسه اند احتمال فرانسوی بودن این غذا می رود!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱۱
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ خورشت کاری

در توضیح خورشت کاری بگم که مامان جان ما اینو درست نمی کرد و روزی از روزها که من و خواهرکم تصمیم به آشپزی جدی گرفتیم برای اولین بار در سن حدود ١٢ سالگی این خورشت رو پختیم که اولین خورشت پختن در زندگی من بود یادش گرامی باد!

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱۱
    پيام هاي ديگران()   لینک

+ با یاد و یاریش

من یک صفحه توی گوگل پیجز دارم که تویش از آشپزی هام می نویسم. ولی به خاطر اینکه خیلی سرویسش کامل نبود تنبل خونه شاه عباسی رو می خوام به اینجا منتقل کنم. شاید این کار رو خیلی زود رها کنم شاید تا مدتی تو هر دو جا بنویسم و شاید فقط اینجا بنویسم. و یا اصلاً دیگه آشپزی نکنم! تا چی پیش بیادچشمک

الهه

 

...
طرز تهیه
نویسنده : کویریات ; ساعت ۱۱:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/٧/۱۱
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک